• Facebook - Black Circle

Vyšehradská 31

Bratislava - Petržalka

​​

Tel: +421 905 268 360

varmarsro@gmail.com

VarMar s.r.o.

Prevádzkový čas: 


Pondelok - Piatok  9:00 - 18:00*
Sobota - Nedeľa  ZATVORENÉ


*podľa objednávok

© WWW.CENTRUMCHUDNUTIA.SK  Všetky práva vyhradené, je zakázané šíriť obsah týchto stránok bez písomného súhlasu.

masáže a terapie

Klasická masáž

Klasická masáž je súbor hmatov a pohybov, ktoré majú za úlohu uvoľniť a zregenerovať telo. Masážou sa mechanicky dráždia periférne nervy, cievy a svaly. Cieľom je zvýšenie funkčnej zdatnosti, odstránenie únavy alebo liečenie. Cieľové tkanivá môžu byť svaly, šľachy, väzy, koža, kĺby alebo iné spojivové tkanivá, ako aj lymfatické uzliny alebo orgány tráviaceho systému.

 

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel je masáž reflexných plôšok, ktoré zodpovedajú príslušným orgánom alebo oblastiam tela.
Cieľom masáže je najjednoduchšie a najrýchlejšie obnovenie telesnej a duševnej výkonnosti, zmiernenie bolesti a zmena zdravotného stavu.

 

Manuálna lymfodrenážna masáž

Manuálna lymfodrenáž je hmatová technika, ktorá pomáha správnemu toku a odvádzaniu lymfy. Jedná sa o veľmi jemnú masáž pozostávajúci z pomalých hmatov. Jej hlavný terapeutický význam spočíva v odstraňovaní lymfatických opuchov ( lymfedém ).

 

Tehotenská masáž

Špeciálna tehotenská masáž by sa mala skladať z klasickej masáže chrbta a šije, z reflexnej masáže chodidiel a lymfodrenáže.  Masáž sa vykonáva buď na špeciálnej masážnej stoličke, alebo na masérskom stole, kde budúca mamička leží na boku. Pri tehotenskej masáži dochádza k uvoľneniu svalov, dieťa dostane pocit, že má v brušku viac
miesta.

 

Trakčné lehátko

Trakčné lehátko bolo vyvinuté pre prevenciu a liečebné využitie pri bolestiach, ochoreniach chrbtice a pohybového aparátu. Trvalé jednostranné zaťaženie či už v sede alebo v stoji, ktoré je tak typické pre súčasný životný štýl spôsobuje :
- preťaženie žilového obehu dolných končatín
- preťaženie medzistavcových platničiek
- preťaženie bedrových kĺbov
- preťaženie vnútorných orgánov ( v sedavej polohe )

 

Kineziologický tejping ( taping )

Kineziologický tejping je nová forma pomoci svalom proti bolesti, podpore výkonu a rehabilitácii vykonávaná tejpom – páskou mimoriadnej kvality.